Ústní Respirator 4 vrstvý KN95 1ks

Kód: D4720
3 Kč 2 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obličejové roušky/respirátory poskytují maximální filtrační účinnost proti částicím a bakteriím a nízkou úroveň oddělování částic. 
 
 Přijímáme předobjednávky na 1000 ks a více za individuální ceny (emailem). Dodání dle datumu doskladnění, aktuálně 7-14 dní. 
  
Ověřte si u koho nakupujete, v této době je hodně spekulantů a hodně vytvořených eshopů, bez provozovatelů. Naše firma je na trhu od roku 2009. 

 Ověřeno Heureka

Obsah balení:
 • 1ks

Specifikace produktu:

 • Certifikace (stupeň ochrany):  KN95 = N95 = FFP2
 • Materiál: netkaná textilie, vysoce účinná slitina foukaná 
 • Prováděcí norma: GB2626-2006 KN95
 • Nelze prát v pračce (vyvařovat) - níže máte možnosti sterilizace
 • Vlastnosti:
  • Úroveň ochrany certifikát KN95, filtrace vrstva po vrstvě k izolaci nečistot, vysoký prachotěsný výkon
  • prodyšný 3D prostor, pohodlné dýchání
  • nastavitelný nosní popruh, žádné škrábání a zabránění úniku vzduchu, pevně přilne k obličeji a filtru
  • antibakteriální netkaná textilie šetrná k pokožce, odolná vůči vlhkosti a nedráždivá, že obličej nebude maskou přivázán
  • Použití: prachová izolace, elektronické chemické inženýrství, těžební průmysl, zpracování potravin, každodenní cestování
 • Upozornění: Z hygienických důvodů zboží nelze vrátit, a to ani ve lhůtě 14 dnů od zakoupení.

Ochranná norma KN95 odpovída evropské FFP2 a americké N95 – zde. Tato úroveň je podle dokumentu Světové zdravotnické organizace (WHO) doporučována jako minimální stupeň ochrany proti Covid-19 (dříve značeným jako 2019-nCoV nebo “nový koronavirus”) – více zde.

Péče o respirátor (zdroj České vysoké učení technické v Praze):

Respirátory jsou určené k jednorázovému použití, nicméně vzhledem k jejich nedostatku je možné nouzově tyto respirátory sterilizovat pro opakované použití. Při preventivním použití tak stále mohou poskytnout lepší ochranu než běžné ústenky (roušky). Katedra jaderné chemie Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze doporučuje několik způsobů sterilizace, kterou lze provést i v domácích podmínkách. 

 1. Dezinfekce teplem: horkou párou nebo v mikrovlnce (v případě respirátorů bez kovových částí; dle výkonu 3-5 minut; je třeba napřed navlhčit vodou například rozprašovačem; je nutné mít pod dohledem, aby nedošlo ke vzplanutí)
 2. Dezinfekce UV zářením: Kdo má UV lampu, popř. takzvané horské sluníčko, může osvítit z každé strany tři minuty
 3. Chemická dezinfekce: Použít dezinfekční prostředek na plochy (třeba ten, který vyrábí i FJFI ČVUT), nechat oschnout 

Uvedené nápady vycházejí z možností, které má běžná domácnost, proto chybí například možnost sterilizace ozónem.

AD 1) Mikrovlnka

Mikrovlny fungují pro sterilizaci velice dobře, jedná se o metodu založenou na lokálním ohřevu materiálu, sterilizované předměty by měly být vlhké až mokré. Prodávají se i sterilizátory do mikrovlnné trouby, ale postačí i nějaká nekovová nádoba, do které se předmět vloží. Plasty degradují, ale jen pomalu, nebo při zahřátí na velmi vysokou teplotu. Riziko vzplanutí předmětu v mikrovlnce existuje, proto před ním varujeme, ale zase hodně záleží na materiálu. Některé druhy jednorázových roušek se nepodařilo zapálit ani po 30minutovém ohřívání.

AD 2) UV lampa

Ultrafialové záření (zejména UV-C) hubí bakterie i viry. Poměrně hodně lidí má doma takzvané horské sluníčko. Je pravda, že působí jen na povrchu a sterilizační dávka pro nový typ koronaviru zatím není známa. Samozřejmě je třeba také dát pozor na to, aby UV záření nebyla delší dobu vystavena pokožka, protože hrozí riziko popálenin a další zdravotní komplikace. Každý zdroj UV záření by měl mít návod se specifikací i riziky jeho použití.

AD 3) Chemická dezinfekce

Dezinfekční roztok obsahuje ethanol (asi 75 %), glycerol (asi 2 %), peroxid vodíku (malé množství, asi 5 % tříprocentního roztoku) a vodu. Tento roztok, jehož hustota je blízká hustotě vody, se používá k dezinfekci rukou i na plochy. Je samozřejmě vhodné nechat respirátor či roušku proschnout, aby člověk zbytečně nedýchal alkoholové páry, ale jedná se o vysoce funkční metodu.

Vyvařování: Jde o jednu z nejstarších lidstvu známých metod sterilizace, která je navíc široce dostupná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kosmetické pomůcky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.02 kg
Balení: 1 ks
barva: bílé
Prováděná norma: GB2626-2006
Třída ochrany: FFP2
Typ: respirátor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
14x
4
16x
3
13x
2
4x
1
2x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: